İzmir’de bir kıraathanede silahlı saldırı: 1 ölü, 5 yaralı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde dün saat 22.30 sıralarında 20 yaşındaki M.D.Ç., husumetlisi olduğu ileri sürülen Mustafa Er (29), A.A. (44), İ.Y. (30), M.Y. (21), E.A. (31) ve Y.Y.’ nin (29) Gümüşpala Mahallesi’nde bulunan bir kıraathanede olduğunu öğrendi. Bunun üzerine olay yerine araba ile gelen M.D.Ç., kıraathanede oturan husumetlilerine ateş açtı.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, Mustafa Er ve A.A. göğsünden, İ.Y. sağ bacağından, M.Y. sağ ayağından, E.A. sağ bacağından, Y.Y. ise sağ ayak bileğinden yaralandı. Hücumda göğsünden ağır yaralananlardan Mustafa Er kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, yaralılardan A.Y.’ nin hayati tehlikesinin bulunduğu, öteki yaralıların ise sıhhat durumunun düzgün olduğu öğrenildi. 36 cürüm kaydı olduğu belirtilen Mustafa Er’in cenazesi, savcının incelemesinin akabinde İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, 14 hatadan kaydı bulunan ve olay yerinden araba ile kaçtığı öğrenilen kuşkulu M.D.Ç.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir