Taylan Yıldız İYİ Parti’den istifa etti

2017 yılında Google’daki üst seviye yöneticiliğini bırakarak Türkiye’ye dönen İYİ Parti kurucu Genel Lider Yardımcısı Taylan Yıldız, kurucusu olduğu YETERLİ Parti’den istifa etti.

İstifasını toplumsal medya üzerinden duyuran Yıldız, konuşmasında mevcut siyasi sistemi eleştirerek, “Bilerek ya da bilmeyerek pek çok yönetici bu liyakatsiz nizamın devamını istiyor. Her şey kapalı kapılar gerisinde, ahbap-çavuş ilgisi ile ilerlesin, muvaffakiyet kriterleri belirli olmasın. İşte hepsi bu. Hiçbir şey sorgulanmıyor. Özeleştiri yapılmıyor. Kimse yanlışını kabul etmiyor. Pek çok yönetici bundan mutlu ancak biz şad değiliz.” dedi.

“MÜCADELEYE DEVAM”

Yıldız, gençlerin, siyasalların seçimden seçime hatırladığı bir oy potansiyeli olduğunu hatırlatarak, kurulu nizamı değiştirmeyen, koltukları gençlere bırakmak istemeyen siyasalların, gençlerin gündeminin, bedellerinin, sıkıntılarının mevcut Ankara sistemindeki sağır kulaklarda karşılık bulmadığını söyledi.

Taylan Yıldız görüntüde, gençlerin sesi olmaya, onlar için projeler üretmeye, dünyayı yakalamış bir Türkiye gayesiyle siyasette uğraş etmeye devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir